Hakkımızda

Mimsanat Akademisi temel faaliyet alanı SANAT olan kuruluştur.

‘Yaşama Sanatla İz bırakın’

Mimsanat Akademisi Türk Süsleme Sanatlarını tanıtmak, aktarmak ve yaygınlaştırmak amacı ile 2011 yılında kuruldu. Hedefimiz bünyemizde bulunan Türk Süsleme Sanatları alanındaki ve plastik sanatlardan Resim branşındaki sanatçıları, kültürel birikimleri, yenilikçi tarzları ve eserleriyle sanatseverleri bir araya getirmek olarak belirlenmişken, kuruluşunun onuncu yılı olan 2021’de, bünyesine müzik eğitimlerini de dahil ederek çalışma alanını Görsel Sanatlar – Duysal Sanatlar çizgisine taşıyıp, ülke ve dünya sanatına hizmet amacını genişletmiş oldu.

VİZYON

Projelerimiz ve eğitim programlarımızla ulusal ve uluslararası platformlarda yüksek sanatlarımızın bilinirliğine nitelikli katkı sağlamak. Görsel ve Duysal Sanatlarımızın eğitimler, sergiler, seminerler, atölye çalışmaları ve konserler yolu ile ulaşılabilme sınırlarını arttırarak, kültür mirasımızın derin anlamı eşliğinde kültürel zenginleşmeyi artırmak, toplumun manen yücelmesine katkıda bulunmak.

NELER YAPTIK

  • 2013 yılında İstanbul Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Türkiye de ilk defa düzenlenen “Klasik Türk Sanatları” All Arts İstanbul fuarına Kaatı’ sanatçımız Dürdane Ünver ve Minyatür sanatçımız Nilgün Gencer ile katıldık.

  • 2014 yılında Beyoğlu Sanat Galerisi’nde sanatçımız Nilgün Gencer’in 43 yıllık sanat birikiminin yer aldığı “Çağdaş Minyatür” sergisi ve kitap lansmanımızı gerçekleştirdik.

  • 2015 yılında uluslar arası çağdaş sanat platformu olan Floransa Bienali’nde Tezhip sanatçımız Süreyya Alper ve Kaatı’ sanatçımız Dürdane Ünver eserleri ile katıldık.

  • 2016 yılında ABD Washington Diyanet Center Of America açılış seremonisinde Nilgün Gencer, Dürdane Ünver, Süreyya Alper , Neslihan Can ve Fatma Kesgün eserleri ile yer aldık.

  • 2017 yılında İstanbul Boğazlar Birliği Başkanı A. Misbah Demircan’ın sponsorluğunda “6 üstü Su-Derinlikler” minyatür eserlerimiz ile Deniz Müzesi’nde yer aldık.

  • 2018 yılında sanatçımız Dürdane Ünver ve proje grubu ile Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi’nde “Kaatı’ Sanatı ile YazıYORUM” sergimizi açtık.

  • 2020 yılında TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından özel ödüle layık görüldük.

  • 2021 yılında Türk Müziği Akademik Çevresi’nin içerikleriyle Çevrimiçi Müzik Okulu’nu kurduk ve işlerliğe kavuşturduk.